POJIŠTĚNÍ

Jak ukončit povinné ručení při prodeji vozu?

Máte nový vůz a rádi byste uskutečnili převod povinného ručení ze starého auta na nové? Musíme vám bohužel sdělit, že takhle to nefunguje. Až v případě, kdy vlastníte doklad o prodeji vozu

Máte nový vůz a rádi byste uskutečnili převod povinného ručení ze starého auta na nové? Musíme vám bohužel sdělit, že takhle to nefunguje. Až v případě, kdy vlastníte doklad o prodeji vozu, můžete zajít do své pojišťovny a zažádat o ukončení pojistné smlouvy.   

Za zbývající část roku, kdy pojistka platit nebude, by vám pojišťovna měla vrátit peníze. Pokud však prodáváte auto, měli byste vědět, že ho musíte mít pojištěné i v době, kdy stojí v autobazaru. Zrušit smlouvu můžete opravdu až po jeho prodeji. Riskovat se nevyplácí. Nehoda se může stát i při nešikovném manévrování na parkovišti.

Když naše auto najde nového vlastníka, je naší povinností tuto skutečnost na úřadě oznámit. Žádost o ukončení smlouvy bychom měli podat písemně a přiložit k ní kopii kupní smlouvy a velkého technického průkazu. V momentě kdy toto uděláme, naše povinné ručení zaniká. Pokud starý vůz prodávat nechceme a chceme si ho i nadále nechat ve svém vlastnictví, musíme zvážit, zda ho budeme či nebudeme dostatečně využívat. Pokud ano, je nutné, aby pojištění měla obě vozidla. Pokud jde například o nepojízdný vrak, u kterého nevíme co s ním, měli bychom sundat registrační značky a odevzdat je do depozita.

 

 
 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi