POJIŠTĚNÍ

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

Kromě vynikajícího piva a známého českého skla je naše vlast bohužel známá i vysokým počtem krádeží. V celosvětovém měřítku jsme v první třicítce v počtu ukradených aut. Posvítili jsme si na to, jak by mělo vypadat efektivní zabezpečení proti krádeži auta.

Dnešní řidič si může vybírat z množství moderních zařízení, díky kterým eliminuje riziko krádeže. Jaké bezpečnostní prvky si může do svého vozu pořídit?

Elektronické zabezpečení

Nějaký typ alarmu už má dnes nainstalovaný téměř každý majitel vozu. Ovšem tato ochrana není nikterak efektivní – většina profesionálních lapků jej dokáže snadno zneškodnit. A pokud se mu to nepodaří, vůči tomuto zvukovému signálu si řada obyvatel již vypěstovala odolnost. Málokdo v dnešní době při zaslechnutí alarmu něčího auta ihned přiběhne k oknu a bude zjišťovat, co se děje.

Vhodnější jsou imobilizéry, neboli zařízení, která znemožní řidiči s vozem odjet. Vysoce efektivním imobilizérem je například zabezpečovací mechanismus VAM systém, který je schopný znemožnit zloději odjet s automobilem díky tomu, že zablokuje celkem 6 věcí (například plynový či spojkový pedál). Tento imobilizér je unikátní pro každý automobil, tudíž každý vůz má svůj unikátní kód, díky čemuž zloděj v podstatě nemá šanci „nastudovat,“ jak je daný vůz zabezpečen.

K zahození rovněž není označení oken VIN kódy. Jedná se o kódy, které jsou uvedeny v informačním systém OCIS a slouží policii k vyhledávání ukradených vozů. Toto řidiči nezabrání v krádeži, ale je silnou psychologickou zábranou, proč auto neukrást. Musel by totiž vyměnit všechna skla, což není levná záležitost.
Na trhu se rovněž nabízí i vyhledávače odcizených aut, které vám můžou automobil po krádeži vyhledat.

Mechanické zabezpečení

Kdo by neznal páku na volant, která byla velmi populární zvláště před několika lety? Toto zařízení však v porovnání s ostatními zabezpečovacími systémy příliš účinné není, protože profesionální lupič jej dokáže překonat za pár vteřin. 

Větší smysl dává mechanické zabezpečení elektroniky vozu či pedálů. Ti, kteří mají o svůj vůz opravdu velké obavy, můžou využít mechanického zabezpečení kol, neboli tzv. botiček. Nevýhodou je obtížnější manipulace, tudíž se hodí spíše pro automobil, který není majitelem používán denně.

Pojištění vozu proti krádeži

V neposlední řadě zmiňujeme i vhodnou pojistnou ochranu. Pojištění proti odcizení vozu lze sjednat nejen v rámci havarijního pojištění, ale i povinného ručení.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení na přívěsný vozík – jaká pro něj platí pravidla?

Potřebujete občas něco převážet, a do kufru vašeho automobilu se vám to nevejde? Pak je logickou volbou pořídit si malý přívěsný vozík – v případě ještě většího objemu věcí dokonce přívěsné vozidlo větších rozměrů. Předtím, než se pustíte na silnici, si však zjistěte, jak vyřešit povinné ručení na přívěsný vozík.

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Pokuty ze zahraničí vás dostihnou i v Česku

Česká republika je zapojena do celoevropského systému výměny informací, tzv. Eucarisu. Dostihnout nezdárného řidiče, který se dopustil dopravního přestupku na české vozovce můžou totiž nejen čeští policisté, ale i funguje to i naopak.

Spojte se s námi