Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh

Název pro časové období, ve kterém pojistník nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Délka trvání bezeškodného průběhu je důležitým faktorem, na který se přihlíží např. při výpočtu ceny povinného ručení. Pojistitel může v případě dlouhodobého bezeškodného průběhu dát pojistníkovi benefit ve formě slevy na pojistném. Tímto způsobem se snaží pojišťovny odměňovat zodpovědné řidiče, kteří jezdí bez zaviněných nehod.Bezeškodní průběh, který má velmi krátké trvání může být pojišťovnami negativně postižen a sankcionován ve formě malusu.

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

POJIŠTĚNÍ

Záruka na ojeté auto, aneb na co máte při koupi ojetého vozu právo

Koupit používané auto rozhodně neznamená, že nemáte žádná spotřebitelská práva a musíte doufat, že se ojetina nerozpadne hned po pár týdnech používání. V tomto článku se zaměříme na vaši spotřebitelskou pozici hned ve dvou situacích – v případě, že kupujete vůz od většího prodejce, a od soukromé osoby.

Spojte se s námi