Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh

Název pro časové období, ve kterém pojistník nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Délka trvání bezeškodného průběhu je důležitým faktorem, na který se přihlíží např. při výpočtu ceny povinného ručení. Pojistitel může v případě dlouhodobého bezeškodného průběhu dát pojistníkovi benefit ve formě slevy na pojistném. Tímto způsobem se snaží pojišťovny odměňovat zodpovědné řidiče, kteří jezdí bez zaviněných nehod.Bezeškodní průběh, který má velmi krátké trvání může být pojišťovnami negativně postižen a sankcionován ve formě malusu.

<< předchozí pojem: Asistenční službadalší pojem: Bonus >>

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Záruka na ojeté auto, aneb na co máte při koupi ojetého vozu právo

Koupit používané auto rozhodně neznamená, že nemáte žádná spotřebitelská práva a musíte doufat, že se ojetina nerozpadne hned po pár týdnech používání. V tomto článku se zaměříme na vaši spotřebitelskou pozici hned ve dvou situacích – v případě, že kupujete vůz od většího prodejce, a od soukromé osoby.

POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat rodinné auto, aneb co musíte vědět ještě před tím, než se vydáte do prodejny aut

Potřebujete užitečného pomocníka, který pojme velký nákup, dvě rozjívené děti a psa, a navíc bude skvěle vypadat? V tomto článku vám poradíme jak vybrat rodinné auto, na jaké parametry se zaměřit a co rozhodně nepodcenit.

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

Spojte se s námi