Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh

Název pro časové období, ve kterém pojistník nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Délka trvání bezeškodného průběhu je důležitým faktorem, na který se přihlíží např. při výpočtu ceny povinného ručení. Pojistitel může v případě dlouhodobého bezeškodného průběhu dát pojistníkovi benefit ve formě slevy na pojistném. Tímto způsobem se snaží pojišťovny odměňovat zodpovědné řidiče, kteří jezdí bez zaviněných nehod.Bezeškodní průběh, který má velmi krátké trvání může být pojišťovnami negativně postižen a sankcionován ve formě malusu.

<< předchozí pojem: Asistenční službadalší pojem: Bonus >>

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi