Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh

Název pro časové období, ve kterém pojistník nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Délka trvání bezeškodného průběhu je důležitým faktorem, na který se přihlíží např. při výpočtu ceny povinného ručení. Pojistitel může v případě dlouhodobého bezeškodného průběhu dát pojistníkovi benefit ve formě slevy na pojistném. Tímto způsobem se snaží pojišťovny odměňovat zodpovědné řidiče, kteří jezdí bez zaviněných nehod.Bezeškodní průběh, který má velmi krátké trvání může být pojišťovnami negativně postižen a sankcionován ve formě malusu.

<< předchozí pojem: Asistenční službadalší pojem: Bonus >>

POJIŠTĚNÍ

Chování účastníků dopravní nehody

 Naprostá většina řidičů, téměř 82 %, v průzkumu uvádí...

POJIŠTĚNÍ

S cizím autem do ciziny, aneb co si v takovém případě ohlídat

Chystáte se na dovolenou firemním vozem, autem z autopůjčovny nebo výkonným bourákem vašeho švagra? S tímto způsobem dopravy se pojí určité administrativní povinnosti. Co zařídit, když se chystáte s cizím autem na dovolenou?

POJIŠTĚNÍ

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

Kromě vynikajícího piva a známého českého skla je naše vlast bohužel známá i vysokým počtem krádeží. V celosvětovém měřítku jsme v první třicítce v počtu ukradených aut. Posvítili jsme si na to, jak by mělo vypadat efektivní zabezpečení proti krádeži auta.

Napište nám