Bezeškodní průběh

Bezeškodní průběh

Název pro časové období, ve kterém pojistník nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Délka trvání bezeškodného průběhu je důležitým faktorem, na který se přihlíží např. při výpočtu ceny povinného ručení. Pojistitel může v případě dlouhodobého bezeškodného průběhu dát pojistníkovi benefit ve formě slevy na pojistném. Tímto způsobem se snaží pojišťovny odměňovat zodpovědné řidiče, kteří jezdí bez zaviněných nehod.Bezeškodní průběh, který má velmi krátké trvání může být pojišťovnami negativně postižen a sankcionován ve formě malusu.

<< předchozí pojem: Asistenční službadalší pojem: Bonus >>

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat pneumatiky na zimu?

Možná si po přečtení titulku poťukáte na čelo, že zima už dávno začala a pneumatiky už máte nazuté. Ovšem brzký nákup se vás může týkat tehdy, pokud máte nedostatečnou výšku dezénu.

POJIŠTĚNÍ

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.  

POJIŠTĚNÍ

Mapa nehodovosti, aneb kde vám hrozí největší riziko havárie

Zajímalo by vás, zda vám při jízdě autem Prahou hrozí větší nebezpečí, než třeba v Českých Budějovicích? Na tuto otázku lze snadno najít odpověď v různých statistikách a mapách nehodovosti. Pročesali jsme různé dostupné údaje a zjistili, jak velká nehodovost je ve vašem regionu.

Spojte se s námi