POJIŠTĚNÍ

U povinného ručení nastávají pro řidiče zlaté časy

 U povinného ručení nastávají pro řidiče zlaté časy

Povinné ručení stále zlevňuje, přičemž produkty jsou nyní mnohem propracovanější a vstřícnější k potřebám řidičů. Jakých dalších výhod si klienti pojišťoven můžou užívat?  

Povinné ručení stále zlevňuje, přičemž produkty jsou nyní mnohem propracovanější a vstřícnější k potřebám řidičů. Jakých dalších výhod si klienti pojišťoven můžou užívat?

Cena povinného ručení je nyní na velmi nízké úrovni. Dle interních statistik Porovnej24.cz dal řidič v dubnu za své povinné ručení v průměru 4694 Kč, což je o 11,43 % méně, než začátkem roku. Na tak nízké úrovni byly ceny za povinné ručení naposledy na přelomu let 2014 a 2015. Ovšem z peněžního hlediska vychází povinné ručení výhodněji dnes, protože v současné době je vyšší úroveň mezd. Lidově řečeno – lidé na povinné ručení vydělávají mnohem kratší dobu, než v roce 2014.

Jaké další výhody na řidiče čekají?

Pojišťovny mají snahu své produkty co nejvíce zatraktivnit díky množství připojištění či jiných benefitů. Zatímco před lety bylo povinné ručení bráno pouze jako zajištění před škodami, které by řidič mohl způsobit jiným řidičům na silnici, dnes mají pojišťovny snahu do povinného ručení zahrnout všemožná doplňková rizika.

Například úrazové pojištění řidiče je připojištěním, kterým se mnohé pojišťovny snaží zatraktivnit své pojistné produkty. Jedná se o pojištění, které má za cíl odškodnit řidiče či jeho rodinu v případě, že si z autonehody odnese trvalé následky.

Dalšími připojištěními, které některé společnosti zdarma nabízejí k povinnému ručení, je například proplacení škody na osobních věcech řidiče či služby přímé likvidace. Přímá likvidace je řidiči užitečná v případě, že se dostane do role poškozeného. Jeho pojišťovna mu v takovém případě pomůže škodu vyřídit s pojišťovnou viníka.

Mobilní aplikace 

Nejedna pojišťovna nabízí k povinnému ručení zdarma i nějakou tu užitečnou aplikaci. Například díky aplikaci od Axy „Axa Drive“ si může řidič otestovat bezpečnost své jízdy a díky zodpovědnému ježdění dokonce získat slevu na povinném ručení. Podobný typ aplikace nabízí i Uniqa. Pojišťovna Slavia rovněž nabízí aplikaci, umožňující snadné nahlášení autonehody.

V současné době je zkrátka radost se pojistit. Chtěli byste povinné ručení za tu nejvýhodnější cenu, a k němu pokud možno nějaké zajímavé připojištění? Srovnejte si ceny v našem srovnávači a najděte tu nejvýhodnější nabídku.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Parkování elektromobilů v Praze

Možná jste slyšeli o tom, že elektrická vozidla mají v hlavním městě zvýhodněné podmínky při stání v parkovacích zónách. Jaká pravidla platí pro parkovaní elektromobilů v Praze?

POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení podle SPZ, aneb jak snadno zjistit, zda je auto pojištěné

Lidé tuto informaci hledají z různých důvodů. Nejsou si jistí tím, zda neprošvihli datum zaplacení svého povinného ručení, a zrovna nejsou doma, aby nahlédli do své smlouvy. Může se však jednat o mnohem komplikovanější situaci, kdy viník odjede od nehody a řidič potřebuje zjistit, zda byl pojištěný. Jak najít povinné ručení podle SPZ?

POJIŠTĚNÍ

Pokuta za telefonování za jízdy

Stává se vám, že někdy prostě nestíháte a potřebujete si vyřídit telefonát za jízdy? V takovém případě vám hrozí peněžní postih. Jak vás potrestají, když vás přistihnou při používání telefonu za volantem?

Spojte se s námi