POJIŠTĚNÍ

Přeprava nákladu ve vozidle

Přeprava nákladu ve vozidle

S letním počasím se opět začínají zvyšovat počty motoristů...

S letním počasím se opět začínají zvyšovat počty motoristů podnikající nejrůznější výlety či cesty na chalupy. Kromě výbavy a jídla na výlety často také s nimi cestují domácí mazlíčci či stěhují nejrůznější doplňky například nábytek na zpět na chalupu. Motoristé pak často zapomínají, že největší nebezpeční se nemusí vyskytovat venku na silnici, ale naopak uvnitř vozidla. Jak dopadne například situace nehody vozidla převážejícího psa? 

Vozidla jsou většinou velmi dobře vybavena na ochranu cestujících, tak aby vyváznuli s minimálními následky. Opačná situace, ale může nastat pokud v autě převážíme volně se pohybujícího psa nebo máme uložené těžké předměty na zadních sedadlech. Při nehodě v takovéto situaci jsou většinou následy fatální. Například pokud převážíme na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, i při malé rychlosti při čelním nárazu dojde k úplnému zničení předních sedadel. Při havárii v rychlosti 40 km/hod vyvine zvíře sílu 40-ti násobku jeho hmotnosti. Tudíž například pes o hmotnosti 30 kg se promění v 1200kg vážící projektil, což si můžeme připodobnit k hmotnosti hrocha.

Ty samé předpoklady platí i o všech ostatních předmětech přepravovaných motorovým vozidlem. Pokud přepravujete například skleněné láhve, které jsou nezajištěné, ikdyž jsou v zavazadlovém prostoru, pravděpodobnost těžkého zranění roste o stovky procent. Pokud budete mít nezajištěnou věc vážící 50kg na zadních sedadlech a narazíte v rychlosti 40km/hod, bude působit silou 1 tuny a je téměř jisté, že dojde k těžkému zranění osob na předních sedadlech. 

Těžké předměty vždy patří do zavazadlového prostoru a měly by být vždy řádně zajištěny. 

Zajištěny by měly být popruchy z nepružných materiálů, s tím, že nejtěžší předměty by měly být uloženy nejspodněji. To samé platí pro malé a těžké předměty, jako nářadí a nože. Nejlépe je tyto předměty umístit do samostatných zavazadel. Již bylo zmíněno, že skleněné věci a podobné křehké předměty je velmi důležité zabezpečit obdobně. Pokud máme psa do s váhou do 12 kilogramů, tak bychom ho měli zabezpečit speciálním popruhem, který se přidělává k bezpečnostnímu pásu. Pro většího psa nebo jiné zvíře bychom měli mít vždy přepravní klec umístěnou v zavazadlovém prostoru. Tímto nejen snížeme riziko pro cestují, ale pro další účastníky silničního provozu, protože zvířata jsou po nehodě vystresovaná a vybíhají na komunikaci, kde může dojít k dalším nehodám. 

Povinné ručení 2016 si nejlépe porovnáte v našem online srovnávači povinného ručení. Náš srovnávač nabízí kalkukačku povinného ručení  s množstvím hodnotných dárků ke sjednanému povinnému ručení.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Vypadá to, že klasickým papírovým známkám od příštího roku odzvoní. Namísto známek, jaké jsme znali doposud, budou zavedeny známky elektronické. Jak přesně budou fungovat?

POJIŠTĚNÍ

Jaké připojištění k povinnému ručení se vyplatí?

Máte problém zorientovat se v bohaté nabídce pojišťoven, které nabízí propracované balíčky povinného ručení s řadou připojištění? Poradíme, po kterém připojištění se rozhodně vyplatí sáhnout, a po kterém méně.

POJIŠTĚNÍ

Jak zařídit garáž, aneb nejlepší vychytávky, které si pořídit

Přesedlali jste z pouličního parkování do pohodlí vlastní garáže? Aby vaše parkování skutečně oplývalo co největším komfortem, je důležité si vaši garáž důmyslně vybavit. Jak zařídit garáž, aby vám sloužila co nejlépe?

Spojte se s námi