POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení - mohu s sebou vzít auto do Maroka?

Povinné ručení - mohu s sebou vzít auto do Maroka?

Po příjezdu do Maroka je třeba předložit originály dokladů o registraci vozidla, doklad o pojištění vozidla a uzavření povinného ručení tzv. zelenou kartu a váš pas celnímu úřadu

Po příjezdu do Maroka, je třeba předložit originály dokladů o registraci vozidla, doklad o pojištění vozidla a uzavření povinného ručení tzv. zelenou kartu a váš pas celnímu úřadu a sepsat přijímací formulář. Fotokopie nejsou přípustné.

Každému vlastníku vozidla je pak dána k dočasnému používání dálniční známka, kterou musí umístit na čelní sklo automobilu a dále dokumenty detaily vozidla jako vstupní informace, délka pobytu. Tyto dokumenty jsou platné pro vozidlo registrované jinde než Maroku na maximální dobu šesti měsíců v průběhu jednoho roku v Maroku.

Je důležité, abyste vstupní dokumenty uložili bezpečně. Pokud je ztratíte, může dostat značnou pokutu, když budete nadále používat vozidlo, aniž byste si zajistili dokumenty náhradní. Což je navíc problematické a trvá obvykle poměrně dlouhou dobu. Každé dovezené vozidlo je zapsána v elektronické evidenci a marocké orgány mají možnost okamžité kontroly vašich dokumentů a povinného ručení online. Musíte mít vstupní doklady pro všechny typy vozidel, motocykly umístěné v přívěsu / karavanu vyžadují vlastní vstupní certifikáty také. Pravděpodobně budete muset ukázat tyto dokumenty od vozidel a pojištění kdykoli vás zastaví policie.

Když opouštíte Maroko (autem), musí být dočasné dokumenty, viz výše, předloženy do marockého celního úřadu. Ten by si o pak měl zachovat bílou kopii s výstupním razítkem, zároveň byste měl být dotazován ohledně vývozu vozidla a také ohledně jakékoliv budoucí cesty zpět do Maroka.

Pokud potřebujete odejet z Maroka a nemůže si vzít auto s sebou, je nutné kontaktovat nejbližší celní orgány. Mohou rozhodnout, že vám uschovají vozidlo, dokud se nevrátíte.

Jak například platí EU pojištění vozidel – povinné ručení v Maroku?

Vozidlo musí mít pojištění alespoň tzv. třetí strany pro použití v Maroku a musíte mít zároveň doklad o tomto pojištění v podobě zelené karty. Pokud se vám nepodaří získat pojištění do Maroka v zahraničí, budete muset uzavřít dočasné pojištění při příjezdu. To lze provést v Tangeru v přístavní kanceláři (vpravo od výstupu z celnice) nebo na Ceutu /na marocké hranici. 5 dnů pojištění vozidla povinným ručením stojí přibližně 900Kč.

Pokud vaše pojištění vozidla zanikne během pobytu v Maroku, můžete získat dočasné pojištění od některé z místních pojišťoven.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi