POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení a letecký provoz

Povinné ručení a letecký provoz

Ačkoliv to není úplně tradiční zpráva z oblasti pojištění, je skutečná...

Ačkoliv to není úplně tradiční zpráva z oblasti pojištění, je skutečná. Není to vtip. Dne 13.6.2016 se v oblast JODHPUR v Indii se stala místem střetu armádní stíhačky s vozidlem SUV. Zní to sice vtipně a mnozí poté co se ujistí, že nejde o námět k filmovému zpracování, budou očekávat katastrofické scénaře a oběti na životech. Naštěstí se škody udály jen v materiální rovině. 

Řidič vozidla zaparkoval své vozidlo na kraji silnice, odešel na do nedalekého obchodu a po návratu se nemohl svého vozidla dopátrat. Chyběla mu totiž zadní polovina a místo ní, byla v automobilu část stíhačky Mig-27, která se vracela z cvičného letu. Bohužel při návratu letadlo se dostalo do technických potíží a zřítilo se do obydlené části provincie Jodhpur. Pilot se naštěstí stačil stačil katapultovat. Ačkoliv letadlo spadlo do silně obydlené oblasti a nedalo byla velká skupina lidí, nikomu se nic nestalo. 

Civilní škody se tudíž obešly bez větších škod. Tři lidé byli lehce zraněni. Samozřejmě vyšší jsou škody materiální. Hodnota zničeného letounu se odhaduje na 30 milionů dolarů. Od roku 2001 se podobných nehod událo již celkem 12. Na vinně je zejména špatný technický stav vojenských letadel, která jsou často v provozu od 70.let minulého století. 

V ruské armádě jsou tyto typy strojů již vyřazeny mimo provoz. V indické armádě, přes postupné vyřazování těchto strojů, stále probíhá jejich aktivní služba. 

Využijte náš online srovnávač povinného ručení a dostanete přehledně nabídky od pojišťoven s cenami a interaktivním srovnáním jednotlivých variant pojistek. Náš srovnávač nabízí kalkukačku pro srovnání nejlevnějšího povinného ručení a navíc od nás dostanete k sjednanému povinnému ručení zdarma například LED žárovky a další hodnotné dárky.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi