POJIŠTĚNÍ

Povinná výbava auta v roce 2020, aneb co vždy vozit s sebou

Povinná výbava auta v roce 2020, aneb co vždy vozit s sebou

Nechcete se ocitnout v prekérní situaci, kdy policisté při silniční kontrole odhalí fatální nedostatek vaší výbavy a vaše peněženka tak bude o něco chudší? Zjistěte, jaká povinná výbava je nyní zákonem předepsaná.

Ne každý má čas na to, aby si neustále zjišťoval nové informace o aktuálních silničních předpisech. Dobrou zprávou je, že v roce 2018 došlo ke změnám, které řidičům situaci značně zjednodušují.

Tyto předpisy se týkají území České republiky. Pokud vyrážíte autem do ciziny, zkontrolujte si pravidla ohledně povinné výbavy v dané zemi.

Povinná výbava v roce 2020

Řidič musí mít ve svém automobilu tyto věci:

 • Výstražný trojúhelník
 • Reflexní vesta
 • Lékárnička

Oproti dřívějším předpisům se změnila povinnost vozit s sebou sadu náhradních žárovek a pojistek. Je to z důvodu používání nových technologií. Dnešní xenonové a diodové světlomety by si řidič svépomocí nevyměnil.

Nové předpisy zjednodušují i povinnosti, týkající se vozit si s sebou rezervu. Jestliže máte pneumatiky typu runflat (tzn. dojezdovými pneumatikami, které umožňují nouzové dojetí), nemusíte s sebou rezervní kolo vozit. Z povinnosti vozot s sebou náhradní kolo jsou vyňati i ti řidiči, kteří mají v rámci své asistenční služby u pojištění zahrnutou výměnu nebo opravu poškozené pneumatiky (tzn. mají takové pojištění, v rámci kterého jim pojišťovna v případě defektu poskytne pomoc). Třetí výjimku představují řidiči, kteří s sebou vozí sadu na opravu pneumatik.

Pokud řidič nesplňuje ani jednu z výše uvedených podmínek, má povinnost s sebou náhradní kolo vozit.

Obsah lékárničky do auta

Změn se dotkla i povinná výbava autolékárničky. Nově už v ní řidič nemusí mít trojcípý šátek, plastovou roušku a trojcípý šátek. Povinné zůstávají tyto předměty:

 • Obvaz hotový s jedním polštářkem
 • Obvaz hotový se dvěmi polštářky
 • Náplast hladká cívka
 • Pryžové škrtící obinadlo
 • Latexové rukavice
 • Nůžky
 • Isotermická fólie o minimálních rozměrech 200 x 100 centimetrů

Povinnou výbavu rozhodně nepodceňujte. Je to soubor užitečných pomůcek, které vám v případě autonehody můžou vše značně usnadnit, anebo dokonce zachránit život.

 

 

 

 • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Záruka na ojeté auto, aneb na co máte při koupi ojetého vozu právo

Koupit používané auto rozhodně neznamená, že nemáte žádná spotřebitelská práva a musíte doufat, že se ojetina nerozpadne hned po pár týdnech používání. V tomto článku se zaměříme na vaši spotřebitelskou pozici hned ve dvou situacích – v případě, že kupujete vůz od většího prodejce, a od soukromé osoby.

POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat rodinné auto, aneb co musíte vědět ještě před tím, než se vydáte do prodejny aut

Potřebujete užitečného pomocníka, který pojme velký nákup, dvě rozjívené děti a psa, a navíc bude skvěle vypadat? V tomto článku vám poradíme jak vybrat rodinné auto, na jaké parametry se zaměřit a co rozhodně nepodcenit.

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

Spojte se s námi