POJIŠTĚNÍ

Nadpis 01

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Které země Eucaris využívají?

Jsou jimi například Rakousko, Německo, Slovensko, Slovinsko, Polsko, Itálie a dalších zhruba 17 zemí, přičemž seznam států se bude postupně rozrůstat.

Jak se pokuty ze zahraničí vymáhají?

K udělení pokuty není potřeba ani přímá konfrontace s policistou. Usvědčit vás může i záznam z radaru. Velmi propracovaný radarový systém funguje například v Německu, kdy při překročení rychlosti řidiče vyfotí a dle čísla jeho SPZ si zjistí jeho identitu.

Česká republika je zapojena do celoevropského systému výměny informací, tzv. Eucarisu. Dostihnout nezdárného řidiče, který se dopustil dopravního přestupku na české vozovce můžou totiž nejen čeští policisté, ale i funguje to i naopak.

Překročíte-li rychlost, či se dopustíte jiného přestupku, přijde vám obálka s důkazem o vašem prohřešku (například vaší forografií z místa činu). Pokud s tímto obviněním nesouhlasíte, máte možnost se odvolat, ovšme v jazyce dané země. Pošlete-li písemné odvolání, daný úřad si vám pozve přímo do svého sídla, kde se můžete pokusit svůj postoj obhájit.

Tento postup se však vyplatí pouze v případě, že se jedná o vysokou částku a navíc jste naprosto přesvědčeni, že dané obvinění je omyl.

I sebekrásnější dovolenou může zkazit tučná pokuta za dopravní přestupek. Řidič se může utěšovat tím, že zahraničním úředním orgánům se nebudet chtít částku vymáhat až z Česka. Nemusí to však být vždy pravda.

Co se stane když budete obálku ignorovat?

Pokud nezaplatíte, a už se v životě do dané země neplánujete podívat, zřejmě se nestane nic.V ojedinělých případech se sice zahraniční policie může obrátit na české úřady a prostřednictvím českých exekutorů částku vymáhat, stává se to však zřídkakdy.

Ovšem při vaší příští návštěvě vám to můžou pěkně osladit. Policie může váš vůz zastavit a pokutu vymáhat, včetně úroků z prodlení. V krajním případě vám dokonce automobil můžou zabavit.

Proto pokutu raději včas zaplaťte - vzdát se až do konce života třeba cestování do Chorvatska určitě nestojí za to.

  • Sdílet článek:

POJIŠTĚNÍ

Chování účastníků dopravní nehody

 Naprostá většina řidičů, téměř 82 %, v průzkumu uvádí...

POJIŠTĚNÍ

S cizím autem do ciziny, aneb co si v takovém případě ohlídat

Chystáte se na dovolenou firemním vozem, autem z autopůjčovny nebo výkonným bourákem vašeho švagra? S tímto způsobem dopravy se pojí určité administrativní povinnosti. Co zařídit, když se chystáte s cizím autem na dovolenou?

POJIŠTĚNÍ

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

Kromě vynikajícího piva a známého českého skla je naše vlast bohužel známá i vysokým počtem krádeží. V celosvětovém měřítku jsme v první třicítce v počtu ukradených aut. Posvítili jsme si na to, jak by mělo vypadat efektivní zabezpečení proti krádeži auta.

Napište nám