POJIŠTĚNÍ

Lidé zapomínají na pojištění motocyklů

Lidé zapomínají na pojištění motocyklů

Motocykl je vozidlo, kterým můžeme způsobit škodu, proto se i na něj vztahuje povinné ručení.  Mnoho lidí má svoji motorku v garáži a vytáhne ji pouze několikrát do roka. V zimním období třeba nejezdí vůbec.

Motocykl je vozidlo, kterým můžeme způsobit škodu, proto se i na něj vztahuje povinné ručení.  Mnoho lidí má svoji motorku v garáži a vytáhne ji pouze několikrát do roka. V zimním období třeba nejezdí vůbec. Proto si pak neuvědomí, že vlastní vozidlo, které jako každé jiné musí být registrováno. Někdo smlouvu neuzavírá zcela záměrně, protože mu to přijde na těch pár měsíců v roce zbytečné. Opak je pravdou. Pojištění je pro nás důležité a jeho ignorace může vést k velkým postihům.

Protože se motorky většinou nevyužívají celý rok, nabízí pojišťovny tzv. sezónní povinné ručení.  Můžeme si tak sami určit, v jakém období chceme vozidlo užívat, a podle toho se pak vypočítá cena. Dříve bylo povinností sundat po sezóně značky a odevzdat je úřadům. Pokud však chceme jezdit mimo sezónu, musíme vzít na vědomí že každá škoda, kterou způsobíme, bude muset být hrazena námi a to až ve 100% výši.

Ceny za povinné ručení u motocyklů nejsou až tak vysoké. Horní hranice u nejvýkonnějších motocyklů se pohybuje okolo 2 000 Kč. Ceny pro  povinné ručení na motocykl se určují dle objemu motoru. Důležitý je i výkon, rok výroby a způsob užívání. Pokud řidič jezdí delší dobu bez nehody, má nárok na získání bonusu v podobě slevy tohoto pojištění.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi