POJIŠTĚNÍ

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Vypadá to, že klasickým papírovým známkám od příštího roku odzvoní. Namísto známek, jaké jsme znali doposud, budou zavedeny známky elektronické. Jak přesně budou fungovat?

V srpnu přechozího roku Senát schválil používání elektronických dálničních známek. Nový typ unámek začne platit od roku 2021.

Jak budou nové známky fungovat?

Řidič si dálniční známku koupí přes speciální internetovou stránku nebo mobilní aplikaci. Do této aplikace zadá i svou registrační značku. Kontrola platnosti dálničních známek bude na dálnicích probíhat prostřednictvím kamer a mýtných bran. Kontrolu dálničních známek budou provádět i policisté.

Změna bude i v tom, že dálniční známka se nebude platit za kalendářní rok jak tomu bylo doposud, ale za 365 po sobě jdoucích dní. V případě, že má řidič zaplacenou dálniční známku a rozhodne se svůj automobil prodat, spolu s ním prodá i tento zaplacený poplatek, tudíž elektronická dálniční známka tak automaticky přejde na nového majitele.

Jedná se i o tom, že od poplatků by mohly být osvobozeny elektromobily a automobily poháněné vodíkem a dusíkem. Nižší poplatek by mohly mít automobily, jezdící na plyn a biometan.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Záruka na ojeté auto, aneb na co máte při koupi ojetého vozu právo

Koupit používané auto rozhodně neznamená, že nemáte žádná spotřebitelská práva a musíte doufat, že se ojetina nerozpadne hned po pár týdnech používání. V tomto článku se zaměříme na vaši spotřebitelskou pozici hned ve dvou situacích – v případě, že kupujete vůz od většího prodejce, a od soukromé osoby.

POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat rodinné auto, aneb co musíte vědět ještě před tím, než se vydáte do prodejny aut

Potřebujete užitečného pomocníka, který pojme velký nákup, dvě rozjívené děti a psa, a navíc bude skvěle vypadat? V tomto článku vám poradíme jak vybrat rodinné auto, na jaké parametry se zaměřit a co rozhodně nepodcenit.

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

Spojte se s námi