POJIŠTĚNÍ

Komu se vyplatí havarijní pojištění?

Každý člověk by si přál, aby nikdy nebyl účasten dopravní nehody. Bohužel někdy se tomu není možné vyhnout. Povinné ručení nám pomůže zaplatit námi způsobenou škodu

Každý člověk by si přál, aby nikdy nebyl účasten dopravní nehody. Bohužel někdy se tomu není možné vyhnout. Povinné ručení nám pomůže zaplatit námi způsobenou škodu. Kdo ale zaplatí škody na našem vozidle? Je to havarijní pojištění, které si můžeme sjednat již v každé pojišťovně, nejlépe jako doplněk k našemu povinnému ručení. Toto pojištění nás ochrání nejen před havárií, ale i před živelnou pohromou, vandalismem či odcizením vozu. 

Kompletní havarijní pojištění se vyplatí především novějším a dražším vozidlům. Z vyplacené částky si pak mohou zafinancovat opravu. U starších vozů se stářím nad 6 let je to už složitější. Výhodnější je si vybrat spíše kombinaci rizik, která nám přijde nejpravděpodobnější, protože nový vůz si za to nekoupíme ani v autobazaru. Některé pojišťovny ani starší vozy nad deset let nepojišťují.  

Máme tři druhy cen, na jaké můžeme mít vozidlo pojištěné  

  1. Obecná cena – pojišťovna vyplácí hodnotu odpovídající podobnému vozu pořízenému v autobazaru  
  2. Cena časová – pojišťovna vyplácí hodnotu vozu s přihlédnutím k jeho stáří a opotřebení  
  3. Cena nová – pojišťovna vyplácí cenu na nové auto.   

Horní hranice pojistného plnění ale nemůže nikdy přesáhnout obvyklou, tedy aktuální cenu auta v okamžiku poškození. 

Důležitým faktorem je i správná volba spoluúčasti, která může být buď procentuální nebo stanovena na pevnou částku. Dále se krom stáří vozidla posuzuje i účel užívání, jeho zabezpečení a vybavenost.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi