POJIŠTĚNÍ

Jak správně vyplnit záznam o dopravní nehodě

Jak správně vyplnit záznam o dopravní nehodě

Formulář Záznam o dopravní nehodě slouží k záznamu skutkového stavu při dopravní nehodě a ke správnému průběhu plnění z povinného ručení, je vytvořen pro uplatnění při všech

Formulář Záznam o dopravní nehodě slouží k záznamu skutkového stavu při dopravní nehodě a ke správnému průběhu plnění z povinného ručení. Je vytvořen pro uplatnění při všech dopravních nehodách zejména pro vyjasnění postupu při uplatnění havarijního pojištění a povinného ručení; pro jeho vyplnění není nutná dohoda o zavinění. Ve formuláři tedy mohou být uvedeny i protichůdné výpovědi. Má-li druhý účastník dopravní nehody tentýž formulář v jiném jazyce, jsou tyto formuláře obsahově stejné a nahlíží se na ně stejně i škodního průběhu pro uplatnění havarijního pojištění a povinného ručení. Je tedy možné si pomocí „svého formuláře“ formulář bod po bodu přeložit. Z tohoto důvodu jsou jednotlivé body ve formuláři číslovány.

Pro vyplnění Záznamu o dopravní nehodě používejte pouze jednu sadu formulářů pro dvě zúčastněná vozidla. V případě, že je účastníků nehody více použijeme dvě sady pro 3 – 4 účastníky dopravní nehody atd..

Není důležité, kdo formulář dodá a vyplní, ale musí zde být uvedeni všichni poškození a toto je velmi důležité pro správné vyřešení škod z povinného ručení a havarijního pojištění. Pro správné vyplnění formuláře je důležité použít propisovací tužku a psát tak, aby byly čitelné i všechny kopie.

V případě, že mají účastníci dopravní nehody protichůdné názory na zavinění dopravní nehody, je dobré uvést svědky nehody včetně jejich kontaktních údajů.

Na závěr musí všichni účastníci Záznam o dopravní nehodě podepsat a každý obdrží kopii formuláře pro předání svému pojistiteli.

Vyplněný formulář předejte co nejdříve pojišťovně u které máte uzavřené povinné ručení.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi