POJIŠTĚNÍ

Jak se pojistit proti krádeži automobilu?

Jak se pojistit proti krádeži automobilu?

Ať máte nový či starý ojetý vůz, stejně je tu riziko, že se stanete obětí krádeže. V poslední době jsou tyto situace stále častější navzdory vyspělým zabezpečovacím systémům. Asi nikdo by se nechtěl dostat

Ať máte nový či starý ojetý vůz, stejně je tu riziko, že se stanete obětí krádeže. V poslední době jsou tyto situace stále častější navzdory vyspělým zabezpečovacím systémům. Asi nikdo by se nechtěl dostat do situace, že mu bude auto odcizeno a on nebude mít žádné prostředky na koupi nového. Proto vám pojišťovny nabízí pojištění proti krádeži. Někde si ho můžete sjednat samostatně, většinou se však nabízí jako součást havarijního pojištění. Je na vás, který produkt lépe využijete. Samostatné pojištění většinou vyjde na částku vyšší. Důležitým faktorem bývá stáří vozidla, jeho opotřebení a faktický stav při uzavírání pojistky.

 Většina pojišťoven nabízí klientům celou řadu slev. Proto vás pojištění může vyjít velmi výhodně. Slevy závisí na tom, jak s vozidlem jezdíte, kde ho využíváte a jak moc jste pro pojišťovnu rizikoví.

Hodnota automobilu po jeho koupi velmi rychle klesá. Horní hranice pojistného plnění jistě nepřesáhne aktuální cenu auta v okamžiku poškození. Pojišťovny hradí aktuální tržní hodnotu vozu a zohledňují staří automobilu a další výše uvedené faktory. Koupi stejně drahého vozu to sice nepokryje, ale s prázdnýma rukama také neodejdete. Proto se uzavření havarijního pojištění každému vyplatí.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi