POJIŠTĚNÍ

Jak postupovat při poškození předního skla a uzavřeném povinném ručení

Jak postupovat při poškození předního skla a uzavřeném povinném ručení

Poškození předního skla během jízdy se nikdy nedá úplně vyvarovat. Prakticky kdykoliv může od automobilu jedoucího před vámi odlétnout kamínek a přední sklo poškodit.

Poškození předního skla se během jízdy nedá nikdy úplně vyvarovat. Prakticky kdykoliv může od automobilu jedoucího před vámi odlétnout kamínek a přední sklo poškodit.

Pokud přední sklo nemáte pojištěné v rámci povinného ručení či havarijního pojištění, tak si opravu budete muset s největší pravděpodobností zaplatit sami.

Jediná šance, jak o peníze nepřijít, je zastavit řidiče automobilu, od kterého kamínek odlétl, a přimět ho, aby škodu uhradil ze svého povinného ručení.

Málokterý řidič se dobrovolně přizná k úhradě vzniklé škody

Pravděpodobnost, že dostižený řidič bude souhlasit s placením nového skla ze svého povinného ručení, ale snižuje fakt, že přiznáním své chyby přijde o slevové bonusy. Vyjádřeno penězi – během následujících let to může být i několik tisíc korun.

Pokud se s viníkem na plnění z jeho povinného ručení nedohodnete, neexistuje žádná možnost jak z jeho strany získat náhradu škody.

Cena výměny předního skla se pohybuje v řádu několika tisíc korun. Samotná práce při výměně skla stojí obvykle kolem dvou tisíc korun. Cena samotného skla závisí na značce a stáří automobilu, a také na tom, zda je sklo vyhřívané nebo tónované.

S platným připojištěním stačí vše nahlásit pojišťovně

Pokud se chcete těchto výdajů vyvarovat, doporučujeme nechat si přední sklo připojistit v rámci povinného ručení nebo havarijní pojistky. V tomto případě stačí škodu nahlásit vaší pojišťovně. Většina pojišťoven uhradí celou opravu za přední sklo, nebo máte jen minimální spoluúčast.

V případě, že prasklina na předním skle není příliš velká, není nezbytně nutné sklo vyměnit. Díky dnes používané technologii Glass Repair je možné zacelit i praskliny o délce až 15 cm.

Přední sklo je dobré nechat opravit co nejdříve, protože povětrnostní vlivy mohou prasklinu dále zvětšovat.

Za jízdu s prasklým sklem můžete přijít o body

Pokud je poškození v místě řidiče, a to v obdélníku, jehož spodní strana leží asi 30 cm od dolní části skla, horní hrana asi 30 cm od horní části skla, levá boční strana 15 cm od bočního sloupku a pravá strana 15 cm od středu skla, je nutné přední sklo vyměnit.

Při jízdě s poškozeným předním sklem riskujete pokutu od policie. Pokud je prasklina ve výhledu řidiče, může vám policie zakázat pokračovat v jízdě. V případě, že je poškozené místo navíc v dosahu stěračů a je větší než 2 cm, hrozí vám pokuta do výše 10 000 Kč a 5 trestných bodů.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi