POJIŠTĚNÍ

III. - Historická růže ekonomického myšlení

Třetí díl, našeho postupně připravovaného seriálu o dějinách ekonomie a postupného vývoje, až do dnešního století. Slavné díla, myšlenky, osobnosti, v přehledné formě a dostupné volně ke stažení.

V třetím díle našeho historického seriálu o ekonomickém smýšlení v jednotlivých etapách lidstva se dostáváme k myšlenkovému vrcholu antického Řecka - Aristotelovi.

V Aristotelově nauce je poprvé vše utříděno a systematicky promyšleno. Aristoteles svým vhledem velmi výrazně předčil svojí dobu a přispěl tak dalšímu podnětnému vývoji.

To podstatné pro ekonomický vyvoj a něco málo navíc najdete v již zmiňovaném třetím díle.

Pro vaše nové podněty, názory, komentáře a připomínky pište na náš Facebook.

  3. díl

<< Předchozí díl

  • Sdílet článek:

POJIŠTĚNÍ

Chování účastníků dopravní nehody

 Naprostá většina řidičů, téměř 82 %, v průzkumu uvádí...

POJIŠTĚNÍ

S cizím autem do ciziny, aneb co si v takovém případě ohlídat

Chystáte se na dovolenou firemním vozem, autem z autopůjčovny nebo výkonným bourákem vašeho švagra? S tímto způsobem dopravy se pojí určité administrativní povinnosti. Co zařídit, když se chystáte s cizím autem na dovolenou?

POJIŠTĚNÍ

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

Kromě vynikajícího piva a známého českého skla je naše vlast bohužel známá i vysokým počtem krádeží. V celosvětovém měřítku jsme v první třicítce v počtu ukradených aut. Posvítili jsme si na to, jak by mělo vypadat efektivní zabezpečení proti krádeži auta.

Napište nám