POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Většina lidí cestuje proto, aby zažila a poznala něco nového a příjemného. Někdo cestuje proto, že prostě musí. V obou případech se však naše cesta může změnit v noční můru.

Nikdy nevíme, co nás může potkat. Ať už jde o nepříjemnou virózu, úraz při sportovních aktivitách či odcizení zavazadel, řešit podobnou situaci v zahraničí není vůbec jednoduché.

Potřeba sjednat si cestovní pojištění je v dnešní době téměř nutností. Zaplatíme-li si pěknou ale drahou dovolenou, většinou se nám už nechce upustit ani korunu navíc. To je však velká chyba. Jedno malé ošetření či spravení bolavého zubu nás může vyjít na více jak 5.000 Kč. Co by se ale dělo, kdyby se nám přihodilo ještě něco vážnějšího a my neměli peníze ani na převoz pacienta zpět do naší země?

Cena cestovního pojištění roste s délkou našeho pobytu v zahraničí. Můžeme si sjednat pojištění na určitý počet dní, ale také celoroční pro ty, co jsou na cestách často. Záleží také na tom, kam cestujeme. Riziko cesty po Evropě je výrazně nižší, než třeba cesta do nějaké exotické země. Cestovní pojištění dělíme na 3 druhy - turistické, služební a sportovní. U každého si můžeme sami nastavit horní limit pojistné částky.

Tady se nevyplácí držet při zemi. Někdy může být cena pojistného plnění tak omračující, že nám přeplatek může nadělat komplikace na několik let dopředu. A na co všechno se tedy můžeme pojistit? Existuje hned několik variant cestovního pojištění a tím základním je pojištění léčebných výloh, ze kterého nám pojišťovna platí ošetření, hospitalizaci, náklady na léky či převoz.

Dále se může rozšířit o úrazové připojištění, asistenční služby, připojištění odpovědnosti za škodu či vzniklé stornovací poplatky. Pojistná ochrana vzniká okamžikem zaplacení. Dnes už si můžete v klidu zjistit všechny potřebné informace, porovnat nabídky různých pojišťoven a ušít si to své vlastní přímo na míru v klidu vašeho domova.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Záruka na ojeté auto, aneb na co máte při koupi ojetého vozu právo

Koupit používané auto rozhodně neznamená, že nemáte žádná spotřebitelská práva a musíte doufat, že se ojetina nerozpadne hned po pár týdnech používání. V tomto článku se zaměříme na vaši spotřebitelskou pozici hned ve dvou situacích – v případě, že kupujete vůz od většího prodejce, a od soukromé osoby.

POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat rodinné auto, aneb co musíte vědět ještě před tím, než se vydáte do prodejny aut

Potřebujete užitečného pomocníka, který pojme velký nákup, dvě rozjívené děti a psa, a navíc bude skvěle vypadat? V tomto článku vám poradíme jak vybrat rodinné auto, na jaké parametry se zaměřit a co rozhodně nepodcenit.

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

Spojte se s námi